Трой Тери отбелязва два гола, Анахайм се събира с 2 гола 3-и, за да победи Уайлд с 3-2
AP News | 2024-01-28 | 07:17:33

ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Трой Тери вкара втория си гол в мача 8:20 преди края, за да прекъсне равенството, а Анахайм Дъкс победи Минесота с 3-2 в събота вечер, за да прекрати поредицата от 13 загуби срещу Уайлд.

Няколко секунди след като излезе от наказателното поле, Тери събра шайба в неутралната зона. Ударът му от левия кръг беше блокиран от Райън Хартман, но Тери последва отскокването и победи Филип Густавсон от вратата.

Райън Строум изравни в 6:45 на третия, Адам Енрике направи две асистенции и Лукас Достал направи 36 спасявания. Анахайм изигра своя пети мач за осем дни и последния мач от серия от осем от 10 на гости.

Кирил Капризов и Джон Мерил отбелязаха за Минесота, а Густавсон спря 22 удара. Минесота взриви преднината си през третия период в последователните мачове, след като отбеляза 14-0-1 в първите си 15 мача, водейки след 40 минути. Нешвил вкара три пъти в последния фрейм в четвъртък вечер при победа с 3-2.

Строум изравни, като изпревари Брок Фабер отпред и пренасочи изгряващ удар на Радко Гудас. Капризов отбеляза подаване от Матс Зукарело за ранна преднина на Минесота, но Тери контрира за Анахайм по-малко от две минути по-късно.

Ducks: Домакин на Сан Хосе в сряда вечер.

Wild: В Чикаго на 7 февруари.